USD Alış: 6.0614 | USD Satış: 6.0857 | Euro Alış: 6.7816 | Euro Satış: 6.8088

"LİMAN TEK PENCERE SİSTEMİ" TEKİRDAĞ ASYAPORT’TA HAYATA GEÇİRİLDİ


06.06.2018

"LİMAN TEK PENCERE SİSTEMİ" TEKİRDAĞ ASYAPORT’TA HAYATA GEÇİRİLDİ

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca limanlarda yapılan gümrük işlemlerinin sadeleştirilerek elektronik ortamda takip edilmesine yönelik çalışmalardan bir tanesi olan "Liman Tek Pencere Sistemi" Tekirdağ Asyaport Limanı'nda pilot olarak uygulanmaya başlandı. Liman Tek Pencere Sistemi ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından istenen 16 adet kağıt belge ile Liman Başkanlığı tarafından aranan 15 adet sertifika ve 406 adet veri elektronik ortamda sunulabilecek

Asyaport Limanında gerçekleştirilen Liman Tek Pencere Sistemi Uygulaması programına, Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Hacı Hasan Murat Özsoy, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı, Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, Asyaport Yönetim Kurulu Üyesi Emre Soyuer, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri katıldı.

Program Asyaport ve Liman Tek Pencere Tanıtım filminin sunumu ile başladı. Daha Sonra, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Hacı Hasan Murat Özsoy, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Genel Müdürü Durmuş, Tekirdağ Büyük şehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak birer konuşma yaptılar.

Programda konuşan Vali Mehmet Ceylan, "Bugün çok önemli ve anlamlı bir gün, çünkü Gümrük ve Ticaret Bakanlığının koordinesinde 5 Bakanlığımızın yürüttüğü bu Tek Pencere Projesinin ilimizde ve Asyaport Limanında başlaması bizlere ayrı bir mutluluk veriyor. " dedi.

Tekirdağ TSO Başkanı Günay, “Türkiye’de ilk olarak Tekirdağ Asyaport Limanı’nda gerçekleştirilmeye başlanan Liman Tek Pencere Sistemi’nin şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Uygulamanın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi kutluyor, teşekkür ediyorum.” dedi. Program Asyaport limanının gezilmesinin ardından sona erdi.

 

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 4
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 8544
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 40220
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 41159