USD Alış: 5.4506 | USD Satış: 5.4725 | Euro Alış: 6.1861 | Euro Satış: 6.2109

BAŞKAN GÜNAY 29.VERGİ HAFTASINI KUTLADI


27.02.2018

BAŞKAN GÜNAY 29.VERGİ HAFTASINI KUTLADI

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, her yıl şubat ayının son haftası kutlanan “Vergi Haftası” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Günay mesajından şu ifadelere değindi;

 

“Devletin varlığını ve hizmetini etkin bir şekilde yapabilmenin en temel kaynağı vergiler ve vergi sistemidir. Kamu gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturan vergiler, halka sunulan hizmet giderlerinin karşılanmasında devletimizin en önemli gelir kaynağını oluşturmaktadır. Eğitim, sağlık, güvenlik, sanayi, altyapı ve buna benzer birçok alanda kamusal hizmetlerin yapılabilmesi, yatırım ve diğer kalemlerin karşılanmasını sağlayan vergiler aynı zamanda büyümeye ve refaha da fayda sağlar. Geleceğe hep birlikte,  güvenli ve güçlü bir şekilde gidebilmek için ülkemizde yaşayan her bireye vergi bilincinin aşılanması önem taşımaktadır”

 

Vergi ödemenin önemine işaret eden Başkan Günay, "Genç bir nüfusa sahip ülkemiz, her geçen gün dünya sıralamasındaki yerini yukarıya doğru çıkartıyor. Bunda da vergisini düzgün bir şekilde ödeyen esnafımızın, tüccarımızın, sanayicimizin katkısı büyüktür. Devletimizin tüm hizmetlerinin arkasında mükelleflerin ödediği vergileri söz konusudur. Maliye bakanlığımızın son zamanlarda yaptığı kolaylıklar bizleri iş dünyası olarak sevindiriyor. Vergi borçlarının ödenmesinde gösterdikleri gayret için ayrıca tüm mükelleflerimize, teşekkür ediyorum. Tekirdağ ekonomisi her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Önümüzdeki dönemde daha iyi bir noktaya geleceğini umuyorum. Vergi haftası kutlamaları kapsamında gerçekleşen etkinliklerle özellikle öğrencilerimize yönelik bilgilendirmelerin yapılması geleceğimizin teminatı gençlerimizin vergi bilinci ile büyümesi açısından çok önemlidir.  Bu vesileyle Tekirdağ İş Dünyası adına, başta Vergi Dairesi Başkanımız ve Defterdarımız nezdindeki tüm çalışanlarımıza başarılar diliyor, Vergi Haftasını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

BAŞKAN GÜNAY 29.VERGİ HAFTASINI KUTLADI
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 46
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 10215
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 37449
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 38299