USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Çanakkale Facebook Bölgesel Topluluk Merkezi Protokolü Törenle İmzalandı


12.11.2020

Çanakkale Facebook Bölgesel Topluluk Merkezi Protokolü Törenle İmzalandı

 

Çanakkale Teknopark Facebook Bölgesel Topluluk Merkezi Protokolü imza töreni gerçekleştirildi. Çanakkale Teknopark toplantı salonunda gerçekleştirilen  Facebook Bölgesel Topluluk Merkezi (Facebook İstasyon) Protokolü imza törenine; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sedat Murat, online olarak TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Başkanı  Cengiz Günay, Facebook Türkiye Kamu Politikaları Direktörü  Çağatay Pekyörür, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı  Kaya Üzen katıldılar.

 

Başkan Günay yaptığı konuşmasında; “Sizleri şahsım ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu adına saygıyla selamlıyorum. Sizlere Rifat Başkanımın selamını getirdim, kendisi de aslında bugün bizlerle birlikte olacaktı ancak son anda bildirilen şehirdışı programı nedeniyle katılamadı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak özel sektörün dijitalleşmesini ve yeni nesil girişimciliğin gelişmesini hedefliyor, bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz.  Geçtiğimiz yıl Eylül ayında İstanbul’da hep birlikte faaliyete geçirdiğimiz Facebook İstasyon, artık Anadolu’nun 4 bir köşesine yayılıyor. İstanbul’daki İstasyonun ardından 10 ilimiz için daha imzalarımızı attık, son olarak da Çanakkale’deyiz.

 

Çanakkale İstasyon, girişimcileri ve işletmeleri bir araya getirecek, ülke ekonomisinin dijitalleşmesi için eğitimler gerçekleştirecek. Girişimcilerimize ve KOBİ’lere ihtiyaç duydukları dijital becerileri sunarak başarılı olmalarına yardımcı olacak. Türkiye olarak yeniliklere ve yeni teknolojilere en hızlı adapte olan ülkelerin başında geliyoruz

 

Türkiye nüfusunun yüzde 93’ü mobil cihaz kullanıyor. Bunun yüzde 63’ü de sosyal medyada. Dünyada, sosyal medyayı, en çok kullanan ülkeler arasındayız. Artık tüm bu teknolojileri, iş üretmek ve işimizi geliştirmek için kullanıyor olmamız lazım. Çünkü dünya buraya gidiyor. Artık herkes işini, ticaretini, sosyal hayatını, sanal ortama kaydırıyor.

 

İçinden geçtiğimiz pandemi dönemi de bizlere dijitalleşmenin önemi bir kez daha göstermiş oldu. Faaliyetlerinde dijital çözümleri kullanan şirketler bu dönemde rakiplerinden pozitif ayrıştı.Yine bu dönem e-ticaretin de önemini bize göstermiş oldu. Pandemi döneminde kredi kartı ile yapılan her 3 liralık alışverişin 1 lirası e-ticaret aracılığı ile yapıldı. E-ticaretin payı, normal ticaretin içinde ilk kez bu kadar yükselmiş oldu.Türkiye’nin en önemli ekonomik merkezlerinden biri olan Çanakkale’de açılmasının kentin girişimcilik potansiyelini güçlendireceğine ve girişimcilik ekosistemine büyük katkı yapacağına inancım tamdır.

 

Bu vesileyle Çanakkale İstasyon protokol imza törenine şahitlik etmiş olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğumu ifade eder, İstasyon’un tüm girişimci kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

 

 

 

Çanakkale Facebook Bölgesel Topluluk Merkezi Protokolü Törenle İmzalandıÇanakkale Facebook Bölgesel Topluluk Merkezi Protokolü Törenle İmzalandıÇanakkale Facebook Bölgesel Topluluk Merkezi Protokolü Törenle İmzalandıÇanakkale Facebook Bölgesel Topluluk Merkezi Protokolü Törenle İmzalandı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 69
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 4613
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 19048
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 20048