USD Alış: 5.4506 | USD Satış: 5.4725 | Euro Alış: 6.1861 | Euro Satış: 6.2109

Günay: Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımız; ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati bir rol üstlenmişlerdir.


07.03.2018

Günay: Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımız; ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati bir rol üstlenmişlerdir.

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak,  kadınların gücünün medeniyetin göstergesi olduğunu ifade etti.

Günay mesajında, “8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür.  İnsan haklarının temeline bakıldığında, toplumun yarısını oluşturan, yaşama sevincinin kaynağı kadınlarımızın siyasi ve sosyal hayatın içerisinde aldığı payı artırmak hepimizin sorumluluğudur. Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır.

Kadınların ekonomik hayatta güçlenmesi onların Türk ekonomisi ve hedeflerine katkı sağlayacağı gibi şiddet, eğitim ve sosyal güvenlik gibi diğer sorunlarının çözümünde de etkili olacaktır. Ülkemizin kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluşundaki destanlarının baş mimarlarından ve yapı taşlarından olan Türk Kadınının yeri ve önemi herkes tarafından bilinmektedir. Kadınlar değiştiğinde toplumlar değişecektir. Toplumlar değiştiğinde ülkeler değişecek, dünya değişecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 47
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 10216
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 37450
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 38300