USD Alış: 5.4506 | USD Satış: 5.4725 | Euro Alış: 6.1861 | Euro Satış: 6.2109

Günay, Küllerinden yeniden doğan bir milletin tarif edildiği İstiklal Marşı’mızın 97. yılı kutlu olsun!


12.03.2018

Günay, Küllerinden yeniden doğan bir milletin tarif edildiği İstiklal Marşı’mızın 97. yılı kutlu olsun!

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Günay mesajında;

“Türk Milleti’nin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Milli Marş olarak kabul edilmesinin yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Türkiye’nin sahip olduğu eşsiz birikim, tarihi, coğrafi ve kültür değerleri ile köklü medeniyetimizin yetiştirdiği büyük şahsiyetler ve onların bize bıraktığı eşsiz miras, bizler için en önemli zenginliktir. Bundan 97 sene önce, ‘Ya İstiklal Ya ölüm’ dediğimiz çok zor bir dönemde Mehmet Akif Ersoy, milletimize moral ve cesaret kaynağı olmuş, küllerinden yeniden doğan bir milleti tarif ettiği İstiklal Marşı’nı kaleme almıştır. 12 Mart 1921 tarihinde meclis kürsüsünden okunan İstiklal Marşında Türk Askerinin yürekliliğine ve özverisine güvenini, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılacağına olan inancını, Türk Milletinin bağımsızlığa, hakka, dinine ve yurduna olan bağlılığını dile getirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 97. yıl dönümünü kutluyor, Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 46
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 10215
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 37449
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 38299