USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Kadın, hayatın yarısıdır


25.11.2019

Kadın, hayatın yarısıdır

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay;

“Kadına yönelik şiddet, tüm insanlığa karşı işlenen bir suçtur. Dünya genelinde kadına yönelik şiddet konusunda önemli ilerlemeler kat edilmiş olsa da fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddet devam etmektedir. Bu konuda bilinç ve farkındalık oluşturmaya yönelik uzun yıllardır sürdürülen çalışmalar, ne yazık ki yetersiz kalmaktadır.

Kadınların değer görmedikleri, ayrımcılığa uğradıkları ve hatta şiddet ve istismara maruz kaldıkları bir ortamda toplumun barış, huzur ve refahından söz edilemez.  Kadına yönelik şiddet doğrudan veya dolaylı olarak toplumun tamamını etkilemektedir.

Toplumsal bir sorun olan kadına yönelik şiddetle daha etkin mücadele için erken yaşlardan itibaren verilecek iyi bir eğitim ile bireylerin bilinçlenmesi sağlanmalı, kadına yönelik şiddetin önlenmesiyle ilgili sosyal projeler hayata geçirilmeli, kadını korumaya yönelik kamu hizmetleri güçlendirilmeli ve çözüm sağlamaya yönelik yasal düzenlemeler yapılmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele gününün toplumumuzdaki farkındalıkları güçlendirmesi ümidiyle, kadına ve insanlığa yapılan her türlü şiddeti kınıyor, şiddetin tamamen ortadan kalktığı, barış, huzur ve mutluluğun hâkim olduğu daha güzel bir dünya diliyorum.”

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 56
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2234
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 9392
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 9766