USD Alış: 5.9902 | USD Satış: 6.0142 | Euro Alış: 6.8219 | Euro Satış: 6.8493

NEFES KREDİSİ


14.12.2016

Değerli  Üyemiz,

Malumunuz olduğu üzere,  olağanüstü olayları yaşadığımız bir yılı geride bırakırken ekonomide yaşanan durgunluk sanayi ve ticaret camiamızı derinden etkiledi. Çeklerin ödenememesi, işsizliğin artması, sanayi üretim endeksinin önceki yılların altında kalması gibi birçok önemli faktör iş dünyamızı zorladı. 

Sürdürülebilir büyüme, şüphesiz ki üretimin ve doğrudan yatırımların önünün daima açık olmasıyla mümkün. Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler ne yazık ki belirsizliği arttırırken, ürettiğini satamama riski de biz üreticilerin risklerini katladı.  

Bu açıdan üreticinin, yatırımcının finans kanallarına ulaşmasını kolaylaştırmak, yüksek kredi faiz oranlarının tolere edilebilir seviyelere çekilmesi, ihracat imkanını artıracak gelişmeleri sağlamak dünden çok daha elzem bir hale geldi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği de bu farkındalıkla, ekonomimizin belkemiği KOBİ’lerimize bir nebze olsun nefes aldırabilmek için katma değerli bir proje üretti ve Denizbank, Ziraat Bankası ve Kredi Garanti Fonu  işbirliğiyle “TOBB NEFES KREDİSİ” Projesi’ni, 02 Aralık 2016 tarihinde Sayın Başbakanımızın iştirakleriyle gerçekleştirilen Lansman Toplantısı’nda kamuoyu ile paylaştı.

Siz KOBİ’lerimize düşenin, umutsuzluğa kapılmadan üretmeye, istihdama, yatırıma ve ihracata devam etmek, ülke ekonomisini bugün içinde bulunduğu zor durumdan elbirliği ile çıkarmak olduğuna inanıyoruz.

 

Başvuruları 12 Aralık 2016 Pazartesi günü itibariyle fiilen başlayan söz konusu kredi projesi detaylarını ekli bilgi notunda siz değerli üyelerimize sunarken, camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eder, işlerinizde kolaylıklar dileriz.  

 

Saygılarımızla,

TEKİRDAĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI 

 

Ayrıntılı bilgi için aşağıda yer alan başlıkların üzerine tıklayınız.

TOBB NEFES KREDİSİ BAŞVURU KOŞULLARI

TOBB NEFES KREDİSİ BİLGİ NOTU

 

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 9
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 6396
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 25800
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 26505