USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Perakendecilik Meclisi pandemi sürecinde yaşanan sıkıntıları ele aldı


25.06.2020

Perakendecilik Meclisi pandemi sürecinde yaşanan sıkıntıları ele aldı

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Perakendecilik Meclisi Toplantısı, Meclisten sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay’ın katılımı ile Meclis Başkanı Alp Önder Özpamukçu başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. ​​

 

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ndeki AVM’lerde ve bazı bağımsız mağazalarda iklimlendirme – klima sistemlerinin kullanımının yasaklanması konusunu tartışan sektör temsilcileri, kapalı klimaların mağaza ve AVM’lerdeki müşteri trafiğini azaltacağı gibi marketlerde satılan ürünlerin de muhafazasında zorluk yaşatacağını hassasiyetle belirtti.

 

Toplantıda, Gaziantep Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar dijital market içi yoğunluk tespit sistem kurulması zorunluluğu ele alınırken, konunun uygulanabilir olmadığı ve maliyetleri artırıcı etkisi bulunduğu ifade edildi. Yeni Gelir Vergisi Tebliğindeki ulaşım bedeli ile sıfır atık ve depozito sistemi konularına da değinen üyeler, bahse konuların Kamuya doğru anlatılmasının önemine dikkat çekti.

 

Meyve, sebze ve açık gıdaların önceden porsiyonlanıp, paketlenip satış zorunluluğuna da değinen üyeler, bahse konuyla ilgili yaşanan sıkıntıları ve çözümü için yapılabilecekleri dile getirdi. Ayrıca Meclis Üyeleri tarafından, ekonominin canlanması konusuna ek öneri olarak kozmetik alışverişindeki taksit yasağının kaldırılması konusu değerlendirildi.

 

Perakendecilik Meclisi pandemi sürecinde yaşanan sıkıntıları ele aldıPerakendecilik Meclisi pandemi sürecinde yaşanan sıkıntıları ele aldıPerakendecilik Meclisi pandemi sürecinde yaşanan sıkıntıları ele aldı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 19
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 4830
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 21437
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 22012