USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Romanya, NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesini Örnek Alacak


11.07.2019

Romanya-Türkiye iş imkanlarının artırılması amacıyla Türk Yatırımcılar Derneği ve Galati Belediye Başkanı ile Meclis Üyelerinden oluşan Rumen Heyet yerinde incelemelerde bulunmak ve proje toplantıları yapmak için Tekirdağ programı kapsamında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini de ziyaret etti.

Rumen Heyet, ilk olarak NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyarete Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ,Galat Belediye Başkanı Ionut Pucheanu, Galat Belediye Meclis Başkanı Costel Fotea, Galat Belediyesi Avrupa Merkezi İdari Müdürü Camelia Epure, Galat Belediyesi Şehircilik Konseyi Başkanı Cornel Moise Oancea, Romanya Türk Yatırımcılar Derneği Başkanı Nazmi Doğan, Romanya Türk Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aşkın Alsancak, Romanya Türk Yatırımcılar Derneği Trakya Bölge Temsilcisi Fatih Semercioğlu ve Özcan Doğan yer aldı.

 

Gerçekleşen ziyarette Belediye Başkanı Ionut Pucheanu, Galati’ye yeni yapılacak olan hastane binası için yapılan uzun araştırmalardan sonra   Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastane binasının örnek alınmasına karar verdiklerini aktardı. Pucheanu, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin çağın gereklerine uygun, modern ve üstün teknolojik donanıma sahip bir hastaneye sahip olmasından etkilendiklerini kaydederek kendi hastanelerinde de bu imkanları uygulayacaklarını belirtti.

 

Rektör Şahin ziyaretten ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine gösterilen ilgiden memnun olduğunu ifade etti. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde sunulan hizmet bakımında sadece Tekirdağ iline değil tüm bölgeye sağlık hizmeti sunulduğunu ifade etti. Rektör Prof. Dr. Mümin ŞAHİN eşliğinde Heyet yerinde incelemelerde bulunmak amacıyla, Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesine geçildi. Uygulama ve Araştırma Hastanesi Toplantı Salonunda Hastane Başhekimi Prof. Dr. Erdoğan Güntekin tarafından tanıtıcı bir sunum gerçekleştirdi. Sonrasında ziyaret heyeti hastaneyi gezerek birimlerden teknik hususlar hakkında bilgi aldı.

 

Kendisi de eski bir hastane yöneticisi olan Galat Belediyesi Avrupa Merkezi İdari Müdürü Camelia Epure NKÜ Araştırma Hastanesi’nin; Balkan Coğrafyasına hizmet verebilecek kapasitede ve sağlık turizmine entegre olabilecek nitelikte bir yatırım olduğunu ifade etti.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle noktalandı.

Romanya, NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesini Örnek AlacakRomanya, NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesini Örnek AlacakRomanya, NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesini Örnek Alacak
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 11
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 12868
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 50657
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 52932