USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TBMM Resmi açılış törenine Odamıza Tescilli Tekirdağ Köftesi, Tekirdağ Peynir Helvası Damga Vurdu


04.10.2019

TBMM Resmi açılış törenine Odamıza Tescilli Tekirdağ Köftesi, Tekirdağ Peynir Helvası Damga Vurdu

TBMM’nin 27. dönem 3. yasama yılı açılışı, 1 Ekim Salı günü Ankara’da gerçekleştirildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Cengiz Günay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop’un davetlisi olarak açılış resepsiyonuna katıldı.

Resepsiyona dünyadan ve Türkiye’den çok önemli misafirler davet edildi. Tekirdağ’lı hemşehrimiz TBMM başkanımız Prof.Dr.  Sayın Mustafa Şentop muhteşem bir misafirperverlik gösterdi. Meclisin açılışından hemen sonra gerçekleştirilen resepsiyonda, tüm davetlilere meclisimizin usta aşçıları tarafından güzel ikramlar sunuldu.

Yine resepsiyonda davetlilerin özellikle rağbet ettiği çok leziz farklı ürünler de vardı. TBMM başkanı Prof. Dr.  Sayın Mustafa Şentop’un Tekirdağ’lı olmasından ötürü yine Tekirdağ’ın en önemli yöresel leziz ürünleri olan  Tekirdağ köftesi Tekirdağ Peynir Helvası ve Tekirdağ Hayrabolu tatlısı davetlere ikram edildi ve bu davetliler tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile karşılandı. Özellikle Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Tekirdağ köftesine ayrı bir ilgi ve alaka göstermesi, gelen her konuğa Tekirdağ köftesi ikram etmesi kimsenin gözünden kaçmadı. Tekirdağ Köftesi ve Peynir Helvasının mahreç işareti ve coğrafi kullanım haklarını alabilmek için Tekirdağ Ticaret ve Sanayi odası olarak Türk patent Enstitüsüne müracaatta bulunmuştuk. Bu ürünlerle ilgili belgelerimizi almak için askı sürecimiz başlamıştı.

Tekirdağ’ımızın tanıtımı için çok önem arz eden bu ürünlerin özellikle Cumhurbaşkanı’mız ve Meclis Başkanı’mız tarafından dünyanın her yerinden gelen özel davetlilere sunulması ve ikram edilmesi oda olarak bizleri de son derece gururlandırdı. Bu ürünleri üreten ve satışını gerçekleştiren odamız üyesi tüm esnaf arkadaşlarımız için, ürettikleri ürünler için çok iyi bir tanıtım gerçekleştirmiş oldu. Bu tanıtımın yapılmasında maddi ve manevi olarak hiçbir şeyi esirgemeyen, bu ürünlerin odamıza coğrafi işaretlerini tescil ettirmek için büyük bir gayret ve mücadele ortaya koyan, değerli Meclis Üyemiz Sayın Mestan Özcan’a Tekirdağ Ticaret ve Sanayi odası yönetimi olarak bizler de çok teşekkür ederiz. Ankara’ya ekiplerinin getirilmesi orada 2000 kişiye yaklaşık 500 kg civarında köftenin sunulması ve ikram edilmesi ve bunun eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yapılması, şehrimiz için çok anlamlı. Kendisini kutluyoruz. Şehrimiz Tekirdağ’ın hem Anadolu’nun hem de dünyanın marka kentlerinden birisi olması için yapılan mücadele ve gayratler, bizler için her türlü takdirin üstündedir. Bu minvalde mücadele eden öncelikle odamız üyelerine ve Tekirdağ’lı hemşehrilerimize  şükranlarımızı sunuyoruz.

Cengiz Günay

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi

TBMM Resmi açılış törenine Odamıza Tescilli Tekirdağ Köftesi, Tekirdağ Peynir Helvası Damga Vurdu
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 57
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2235
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 9393
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 9767