USD Alış: 5.5359 | USD Satış: 5.5581 | Euro Alış: 6.1371 | Euro Satış: 6.1617

Tekirdağ TSO’da Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Tanıtıldı


06.02.2019

Tekirdağ TSO’da Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Tanıtıldı

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Ekonomik Kalkınma Ajansı işbirliğinde “Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Bir Yatırım ve Ticaret Merkezi Olarak Sunduğu Fırsatlar” konulu bilgilendirme semineri Tekirdağ TSO Konferans Salonu’nda düzenlenen organizasyonla gerçekleştirildi. Gerçekleşen seminere Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Sayman Üye Orhan Çebi, Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Saygı, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ TSO Üyeleri ve iş insanları katılım sağladı.

Toplantının açılış konuşmalarını yapan Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, “ Sayın misafirler, kıymetli üyelerimiz ve Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Kalkınma Ajansı Yetkilileri, değerli konuşmacılar; “Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Bir Yatırım ve Ticaret Merkezi Olarak Sunduğu Fırsatlar” konulu bilgilendirme seminerimize hoş geldiniz. Sizleri şahsım ve kurumum adına saygıyla selamlıyorum.

Değerli konuklar, dünya hızlı bir değişimin içinde. Günümüzde insanlar, devletler hatta kentler kıyasıya bir rekabet içerisinde. Biz de Tekirdağ olarak, güçlü olmak adına sektörlerimizi, firmalarımızı, işgücümüzü bu rekabete hazırlamak için kurum bünyesinde var gücümüzle çalışıyoruz. Gelişim ve değişim yarışında öncü olmak zorundayız.  Bunun bilinci ile gayret ediyoruz. Sadece üretmek değil, katma değeri yüksek ürünler üretmek ve bu ürünleri dünyaya satmak öncelikli hedeflerimiz arasında olmalı. Bu doğrultuda rakiplerimizi iyi tanımak, ürün pazarlarımızı, hedef kitlelerimizi öğrenmek büyük önem taşımaktadır.

Bu bölgelerden biri olan Almanya Kuzey Ren- Vesfalya Eyaleti’nin Bir Yatırım ve Ticaret Merkezi Olarak Sunduğu Fırsatları iyi değerlendirmemiz ve fırsatlarından istifade etmemiz anlamında toplantımızı önemsiyor, üyelerimize ve bizlere katkı sağlayacağına inanıyorum.

Kıymetli katılımcılar, birazdan konunun uzmanları tarafından Avrupa pazarına çıkış kapısı, şirketleşmenin vergisel çerçevesi, Almanya’da yatırım imkanları ve maliyetler, yatırım ve şirketleşmenin hukuki çerçevesi, Kuzey Ren-Vestfalya’da KOBİ’ler, yatırımcılara sağlanan teşvikler, yurtdışında şirket veya şube kurmak isteyenlere Türkiye’nin sağladığı hibe destekleri başlıkları üzerinden sunumlar yapılarak detaylı bilgiler aktarılacaktır.

Ben sözlerimi daha fazla uzatmadan, öncelikle Kuzey Ren-Vestfalya Ekonomik Kalkınma Ajansı Yetkililerine ve diğer kıymetli konuşmacılarımıza işbirliklerinden, siz değerli misafirlerimize de katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Başkan Günay’ın konuşmalarının ardından yetkililer tarafından ilgili sunumlar yapılarak detaylı bilgiler aktarıldı. Sunumların ardından soru cevap bölümü ile seminer sona erdi.

 

Tekirdağ TSO’da Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti TanıtıldıTekirdağ TSO’da Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti TanıtıldıTekirdağ TSO’da Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti TanıtıldıTekirdağ TSO’da Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti TanıtıldıTekirdağ TSO’da Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti TanıtıldıTekirdağ TSO’da Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Tanıtıldı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 18
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 11697
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 46237
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 47369