USD Alış: 5.4506 | USD Satış: 5.4725 | Euro Alış: 6.1861 | Euro Satış: 6.2109

Tekirdağ TSO 2018 Yılı Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı


28.03.2018

Tekirdağ TSO 2018 Yılı Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası 2018 Şubat ayı olağan meclis toplantısı 28.02.2018 tarihinde Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Mustafa Özden, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Tekirdağ TSO Meclis Üyeleri katıldı.

Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Mustafa Özden, “Sizleri Meclis Divanı adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 2018 Şubat ayı meclis toplantısını açıyorum. Toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Türkiye tarafından yürütülen Zeytin Dalı harekâtında görevli askerlerimizin Allah yardımcısı olsun, yüreğimiz kahraman askerlerimizle atıyor. Harekât sırasında yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyor, hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum diye başladığı konuşmasına şöyle devam etti, “Değerli meclis üyeleri Tekirdağ TSO olarak yürüttüğümüz projelerimize ait bilgileri kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum. Odamız ve Ticaret Borsamızın ortaklığında üniversitemizin içerisinde hayata geçirilecek Teknopark Hizmet Binası’nın yapımı ile ilgili ihale 9 Mart’ta yapılacaktır. Bu hususta geçtiğimiz günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü’ye bir ziyaret gerçekleştirdim, kendileri projemiz için bakanlık bünyesinde destek yapılması konusunda hibe sözü verdi ve projemizin önemli olduğunu vurguladı. Ben tekrar sizlerin huzurunuzda Bakanımız Özlü’ye teşekkür ediyorum. Diğer yandan okulumuzun inşaatı hızla yükseliyor, kısa zaman içerisinde Temmuz ayı gibi de Valiliği’mize teslim etmiş olacağız.  İŞKUR ile imzaladığımız protokol neticesinde 1 Şarköy, 1 Muratlı ve 10 tane de Süleymanpaşa’da olmak üzere toplamda 12 adet girişimcilik kursumuzla 300 kursiyerimize eğitim vereceğiz. Lojistik OSB ile alakalı olarak da odamız, belediyelerimiz ve valiliğimizle ortaklaşa çalışmalarımız hızla ilerliyor. Aynı şekilde fuar ve kongre merkezimiz ile ilgili çalışmalarımız yapıldı, yer tahsisi için onay beklenmektedir. Tekirdağ TSO olarak şehrimizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sunacak çalışmalar yapıyor, şehrimiz için bölgemiz ve ülkemiz için mesai harcıyoruz. Bu vesileyle yönetim kurulu ve meclis üyelerimize destek ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Tekirdağ TSO meclis toplantısı, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu’nun faaliyet raporu, gelir – gider hesapları, gelen – giden evraklar, Tekirdağ TSO olarak yapılan ve devam eden projelerle ilgili bilgilerin aktarılması gibi konuların meclise sunumu ile devam etti. Toplantının sonunda dilek ve temenniler bölümünde ise Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay meclis üyelerine bir sunum gerçekleştirdi. Günay sunumunda, Türkiye ekonomisi, ekonomimizin yükselmesi için yapılması gerekenler, şirket kuruluş işlemleri, çalışma hayatı ve istihdam, icra-iflas mevzuatı, dış ticaret, finansman erişimi, ticari uyuşmazlıklar, SGK teşvikleri, yerli otomobil çalışmalarında son durum, mesleki yeterlilik ve iş sağlığı güvenliği gibi konu başlıklarında açıklamalarda bulundu. Sunumun ardından 2018 Şubat ayı meclis toplantısı sona erdi.

Tekirdağ TSO 2018 Yılı Şubat Ayı Meclis Toplantısı YapıldıTekirdağ TSO 2018 Yılı Şubat Ayı Meclis Toplantısı YapıldıTekirdağ TSO 2018 Yılı Şubat Ayı Meclis Toplantısı YapıldıTekirdağ TSO 2018 Yılı Şubat Ayı Meclis Toplantısı YapıldıTekirdağ TSO 2018 Yılı Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 47
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 10216
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 37450
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 38300