USD Alış: 5.7403 | USD Satış: 5.7633 | Euro Alış: 6.5363 | Euro Satış: 6.5625

Tekirdağ TSO Ev Sahipliğinde Trakya ABİGEM A.Ş.’nin Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


02.08.2018

Tekirdağ TSO Ev Sahipliğinde Trakya ABİGEM A.Ş.’nin Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Trakya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş. (Trakya ABİGEM)’nin 2017 yılı olağan genel kurulu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıyla yapıldı. Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale oda/borsalarının kurucu ortak olduğu ve üyelerinin menfaatine danışmanlık hizmeti veren Trakya ABİGEM, Trakya Bölgesindeki oda/borsalara yönelik yeni uygulamalarla Trakya Bölgesi’ni ön plana çıkaracak adımlar atmaya hazırlanıyor.

Genel kurul toplantısına Tekirdağ TSO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya ABİGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale il ve ilçe oda/borsalarının başkanları, yöneticileri ve genel sekreterleri katılım sağladı.

Toplantıda ilk olarak divan heyeti oluşturularak Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, İpsala Ticaret Borsası Başkan İbrahim Girgin, Babaeski Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Özün seçildi. Trakya ABİGEM A.Ş. Genel Müdürü Fatih Yaldız tarafından, 2017 yılı faaliyet raporuna ilişkin sunum yapıldı. Akabinde denetim kurulu raporunun okunması, 31.12.2017 bilanço ve kar/zarar hesaplarının okunması-müzakeresi ve tasdiki, yönetim kurulunun ibrası, sermaye artışı ile dışarıdan ortak alınması gibi konular görüşüldü.

25 oda/borsa olarak kurucu üyeliği bulunan şirkete 2017 Genel Kurulu’nda Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın da katılmasıyla toplam ortak sayısı 26 olmuştur. Diğer yandan ABİGEM üzerinden Trakya oda/borsaların hizmetine açılacak olan Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi ve Trakya E-ticaret Platformu projelerinin detayları görüşülerek fikir alışverişinde bulunuldu.

Tekirdağ TSO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya ABİGEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, “Çok değerli oda/borsa başkanları, yöneticileri ve genel sekreterler, öncelikle sizleri saygıyla selamlıyor, genel kurulumuza hoş geldiniz diyorum. Trakya’daki oda/borsa camiasındaki birlikteliğin en somut örneklerinden biri olan, üyelerimize danışmanlık hizmeti ve üyelerimize fayda sağlamak amacıyla kurmuş olduğumuz şirketimiz ABİGEM ülkemiz ekonomisine sağladığı katma değerlerle, Trakya İş Dünyası’na katkı sunmuştur ve sunmaya devam edecektir. Oda ve borsalarımızın üyelerine yönelik çeşitli eğitimler, girişimcilik kursları, sertifikalı eğitimler, danışmanlık hizmetleri, projeler ve gündemde görüştüğümüz dış ticaret ve e-ticaret merkezi uygulamaları ile de Trakya’yı Türkiye’de ön plana çıkaracaktır. Desteğinizden ve katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum. “dedi.

Dilek ve temenniler kısmının sonrasında toplantı sona erdi.

 

Tekirdağ TSO Ev Sahipliğinde Trakya ABİGEM A.Ş.’nin Genel Kurul Toplantısı YapıldıTekirdağ TSO Ev Sahipliğinde Trakya ABİGEM A.Ş.’nin Genel Kurul Toplantısı YapıldıTekirdağ TSO Ev Sahipliğinde Trakya ABİGEM A.Ş.’nin Genel Kurul Toplantısı YapıldıTekirdağ TSO Ev Sahipliğinde Trakya ABİGEM A.Ş.’nin Genel Kurul Toplantısı YapıldıTekirdağ TSO Ev Sahipliğinde Trakya ABİGEM A.Ş.’nin Genel Kurul Toplantısı YapıldıTekirdağ TSO Ev Sahipliğinde Trakya ABİGEM A.Ş.’nin Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 24
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 40293
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 42266