USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Tekirdağ TSO Meclisi, TOBB tarafından yapılan Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine katıldı


24.11.2019

Tekirdağ TSO Meclisi, TOBB tarafından yapılan Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine katıldı

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı. Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada meclis üyelerine birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Asla birbirinizi ötekileştirmeyin” dedi.​ 22-24 Kasım Ankara’da yapılan meclis üyeleri bilgilendirme seminerine Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Hakan Şık, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile diğer oda/borsaların meclis üyeleri katıldı.

 

Demokrasinin en çok işlediği kurumun TOBB olduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, “Hiçbiriniz atamayla gelmiyorsunuz. Kendi şehrinizde herkes kendi mesleğinin lideri aslında. En zor seçimde bizimkidir. 4 yıl boyunca ekmek kavgası verdiğin rakibinden oy istemek en zor iştir.  Sizler toplumun çimentosusunuz. Tüccarlar sanayiciler olmadan bu binanın sağlam olma şansı yok. Toplumsal uzlaşmayı en güzel sağlayanlarda bizleriz. Mal alıp satarken bir adamın mezhebine, dinine, siyasi görüşüne bakmayız. En kaliteli en ucuz kim verirse ondan alırız” dedi.

 

Bu işlerde para pul olmadığını ifade eden TOBB Başkanı, herkesin amacının bu görevlere gelirken, yaşadığı şehri daha zengin etmek olduğunu söyledi. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Hisarcıklıoğlu, “Kuş alayıyla uçar. Bir olursak kazanırız. Sıkıntı halinde hep beraberiz ama biraz rahatladı mı bu kayboluyor. Bunu yapmamalıyız” dedi.

 

Hisarcıklıoğlu, herkesin farklı düşünmesini ancak mecliste her düşüncenin istişare edilerek, ortak akılda buluşulmasını tavsiye etti. Gelecekten umutlu olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, tüccar ve sanayicinin asla umutsuz olamayacağı dile getirerek, “Eğer umudumuzu kaybedersek ertesi sabah dükkânın kapısını açamayız. Birbirinizi asla ötekileştirmeyin. Sizden bir özel ricam; ne olur kızlarınızı yanınızda girişimci olarak yetiştirin. Gençleri girişimcilik konusunda destekleyin. Unutmayın zenginliğin yolu girişimcilikten geçer” diye konuştu.

 

Tekirdağ TSO Meclisi, TOBB tarafından yapılan Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine katıldıTekirdağ TSO Meclisi, TOBB tarafından yapılan Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine katıldıTekirdağ TSO Meclisi, TOBB tarafından yapılan Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine katıldı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 0
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2235
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 9393
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 9767