USD Alış: 5.4506 | USD Satış: 5.4725 | Euro Alış: 6.1861 | Euro Satış: 6.2109

TEKİRDAĞ TSO Üyelerine Yönelik Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirdi


07.03.2018

TEKİRDAĞ TSO Üyelerine Yönelik

Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirdi

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ekonomi Bakanlığı ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri, Tekirdağ TSO Konferans Salonu’nda düzenlendi. Gerçekleşen seminere, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Galip Öge, Yönetim Kurulu Üyeleri Cemil Koçaş, Kemal Küçük, Tekirdağ TSO Meclis Üyeleri, Ekonomi Bakanlığı Yetkilileri, TOBB Yetkilileri, Genel Sekreter İrfan Ekici ve çok sayıda iş insanı temsilcileri katıldı.

 

Seminerin ilk bölümünde Ekonomi Bakanlığı, İhracat Genel Müdürlüğü, Dış Ticaret Uzmanı Eray Çalımlı tarafından ihracatta sağlanan devlet teşvikleri yardımlarına dair sunum yapıldı. Sunumda konu başlıkları olarak; destek programlarının içerikleri, pazara giriş belgelerinin desteklenmesi, pazar araştırması ve pazara giriş destekleri, küresel tedarik zincirine giriş destekleri, yurtdışı birim, marka ve tanıtım faaliyetleri, yurtdışı fuarlarının desteklenmesi konularında, içerik ve uygulamalarında yapılması gerekenler katılımcılarla paylaşıldı.

Seminerin ikinci bölümünde ise, Ekonomi Bakanlığı, İhracat Genel Müdürlüğü, İhracatı Geliştirme Uzmanı Tolga Ceylan tarafından ülke masaları, pazar araştırması Bulgaristan ve Yunanistan pazarına ihraç imkânlarına dair sunum yapıldı. Sunumun detayında; dış ticaret alanında ülke masaları bölümünden ticaret yapılacak ülkelerin bilgilerine nasıl ve ne şekilde ulaşılabileceği ve Bulgaristan ile Yunanistan’ın Türkiye ile olan ekonomik verilerin detaylarına dair bilgiler paylaşıldı.  Yapılan Sunumların ardından soru-cevap bölümü ile seminer sona erdi.

TEKİRDAĞ TSO Üyelerine Yönelik  Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri GerçekleştirdiTEKİRDAĞ TSO Üyelerine Yönelik  Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri GerçekleştirdiTEKİRDAĞ TSO Üyelerine Yönelik  Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirdi
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 46
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 10215
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 37449
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 38299