USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Tekirdağ TSO Yönetimi Diyarbakır 2. Gurme Yöresel Lezzetler Fuarı’na Katıldı


13.11.2019

Tekirdağ TSO Yönetimi Diyarbakır 2. Gurme

Yöresel Lezzetler Fuarı’na Katıldı

 

Gurme 2019 Diyarbakır Yöresel Lezzetler Fuarı’na 45 ilden 172 firma katılım sağladı. Fuar açılış törenine Diyarbakır Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili M. Mehdi Eker ile Ebubekir Bal, Malatya Valisi Aydın Baruş, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden gelen oda/borsa başkanları, gastronomi yazarları, akademisyenler, blogerlar ve şefler  katılım sağladı.

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen fuara Diyarbakır TSO ve Diyarbakır TB Başkanları’nın daveti üzerine katılan Tekirdağ TSO Heyetinde Meclis Başkanı Hakan Şık, Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Başkan Yardımcıları Cemil Koçaş ve Göksel Karaevli, Sayman Üye Yılmaz Emer, Yönetim Kurulu Üyeleri Mithat Saygı, Muzaffer Destereci, Erhan Tanrıöver,  Kemal Küçük ve Meclis Üyesi Cihan Çömez yer aldı.

 

Protokol üyeleri tarafından yapılan açılış konuşmalarının ardından fuar kapıları ziyaretçilere açılmış oldu. Daha sonra Diyarbakır yöresel ürünler sergisi gezildi. Diyarbakır ziyaretleri kapsamında Diyarbakır TSO ve Diyarbakır TB’yi de ziyaret eden Tekirdağ TSO Heyeti, günün anısına hediye takdiminde bulundu.

 

Gerçekleşen fuar ziyaretini değerlendiren Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, ”Diyarbakır TSO ve Diyarbakır TB Başkanlarımızın ve yöneticilerimizin daveti üzerine Diyarbakır’a geldik. Bu sene ikincisi gerçekleşen fuarı yerinde görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

 

Küreselleşen dünyada yerelin korunması, yerel kültürel değerlerin sürdürülmesinin oldukça önemlidir. Özellikle Diyarbakır gibi farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan bir kent için yereli korumak, yereli koruyarak ulusal ve uluslararası pazarlara açılmanın yolu da böylesine kapsamlı fuar etkinlikleri düzenlemekten geçiyor. Diğer yandan Tekirdağ’a yapılması planlanan fuar ve kongre merkezi için Diyarbakır’daki fuar alanını incelemek ve yerinde görmekte bizim için faydalı oldu.  Ben fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyor, bizleri kendi evimizde gibi ağırlayan Diyarbakır TSO ve Diyarbakır TB Başkan ve yöneticilerimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. ”dedi.

 

 

Tekirdağ TSO Yönetimi Diyarbakır 2. Gurme  Yöresel Lezzetler Fuarı’na Katıldı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 51
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2162
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 9320
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 9694