USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TOBB, salgın sonrası dönem için uluslararası istişare toplantısı düzenledi


01.07.2020

TOBB, salgın sonrası dönem için uluslararası istişare toplantısı düzenledi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde Birlik olarak, ilk günden itibaren yurt içinde ve yurt dışında tüm paydaşlarla istişare içinde olduklarını belirterek, "Şimdi, Kovid-19 sonrası dönemi anlamak ve buna adapte olmak için çalışıyoruz." dedi.​

TOBB tarafından, Kovid-19 salgını sonrası dönem için, uluslararası kuruluşların temsilcileriyle mevcut durumun istişare edildiği, ileriye dönük beklentilerin konuşulduğu, küresel ticaret öngörülerinin masaya yatırıldığı bir toplantıya Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Türkiye-Bulgaristan TSO Forumu Eş-Başkanı Cengiz Günay, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda oda/borsa başkanları  da katılım sağladı.

Hisarcıklıoğlu, telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, salgın nedeniyle İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra en büyük küresel krizin yaşandığını söyledi.

Bu süreçte TOBB olarak izledikleri stratejiyi anlatan Hisarcıklıoğlu, "Kovid-19 pandemisi sürecinde TOBB olarak, ilk günden itibaren yurt içinde ve yurt dışında tüm paydaşlarla istişare içinde olduk. Ülke içinde, iş insanlarımızın sorunlarını, talep ve tavsiyelerini derleyip, hükümete aktardık. Böylelikle ekonomiye destek paketlerinin hazırlanma sürecine katkı sağladık. Şimdi, Kovid-19 sonrası dönemi anlamak ve buna adapte olmak için çalışıyoruz." diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, yeni dönem için de "Küresel ticaret sistemi nereye gidiyor? Avrupa Birliği (AB), ABD, Çin, Asya-Pasifik ve gelişmekte olan ülkeleri hangi zorluklar ve fırsatlar bekliyor? Kısacası dünya nereye gidiyor ve biz değişmesi beklenen küresel eğilimlere hazır mıyız?" sorularına cevap aradıklarını dile getirdi.

TOBB, salgın sonrası dönem için uluslararası istişare toplantısı düzenlediTOBB, salgın sonrası dönem için uluslararası istişare toplantısı düzenlediTOBB, salgın sonrası dönem için uluslararası istişare toplantısı düzenledi
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 48
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 522
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 541
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 541