USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Trakya ve Çanakkale İlleri Oda/Borsaları Müşterek Toplantısı Gerçekleştirildi


03.07.2020

Trakya ve Çanakkale İlleri Oda/Borsaları Müşterek Toplantısı Gerçekleştirildi

Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale il ve ilçelerindeki oda/borsaları kapsayan müşterek bölge toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantının açılış konuşmalarını Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay yaparken toplantıya, Trakya ve Çanakkale illeri oda/borsa Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Komite Başkanları ve Üyeleri ile Kadın ve Genç Girişimciler de katıldı. 26 oda/borsanın katılımıyla yapılan bölge toplantısının moderatörlüğünü Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz yaptı.

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, içinden geçtikleri bu zor süreçte, Oda ve Borsalara daha büyük görev ve sorumluluk düştüğünü belirterek, “Bizler, iş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlenerek, sahadaki sıkıntıları, en hızlı şekilde iletiyoruz. TOBB olarak, her gün, sizlerin, üyelerimizin sıkıntılarını, dertlerini topladık ve toplamaya devam ediyoruz. Sayın Cengiz Günay kardeşimle birlikte TOBB yönetiminde tüm bu konularda birlikte çalışıyoruz. Konuları tasnif edip, Bakanlarla bire bir konuşarak, bunların çözülmesi için girişimlerde bulunuyoruz” dedi.

 Salgının başladığı Mart ayında, 70 maddelik bir öneri setini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduklarını anımsatan Hisarcıklıoğlu, “Bunların büyük bir kısmı hayata geçti, geçmeye de devam ediyor. Çeşitli sektörlerdeki vergi ve SGK ödemeleri ertelendi. Kısa çalışma ödeneğinin kapsamı genişletildi, daha hızlı işler hale getirildi. Sayın Cumhurbaşkanımız birkaç gün öncede, hem kısa çalışma, hem de ücretsiz izin desteklerini 1 ay daha uzattı. Öte yandan, firmalarımıza yönelik çeşitli kredi paketleri hayata geçirildi. Son olarak biz de Denizbank ile Nefes Kredisini başlattık. Yüzde 7,5 faizli, 2020’de geri ödeme yok, 2021’de ödenecek” ifadelerini kullandı.

Sonrasında da oda/borsalar ile istişare içinde, sorunları ve önerileri iletmeye devam ettiklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “İşte bugün de sizlerin ileteceği her konuyu, bu akşam ilgili bakanlara bizzat anlatacağız. Böylece üyelerimizin, camiamızın dertlerini bir nebze olsun çözmüş ve onları rahatlatmış olacağız” dedi.

Kısıtlamaların kalkmaya başladığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, salgının bitmediğini, henüz sadece yayılmasını azalttıklarını söyledi. Toplantıda oda/borsa başkanları bölge ve ülke ekonomisi ile ilgili üyelerden gelen talep ve öneriler ile yaşanılan sıkıntılara dair beklentileri dile getirdiler.

Toplantının kapanış bölümünde ise Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “Sayın Başkanım yaklaşık 3 saattir toplandayız. Bu süre içinde bilgilendirme sunumunuza ve TOBB nezdinde takip edilen konular ile ilgili bilgileri aktardınız bizlere. Oda ve borsalarımızdaki üyelerimizin bizlere iletmiş olduğu sizlerle paylaştığımız sorularımızı cevapladınız. Gerçekleştirdiğimiz toplantının bölgemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyor, şahsım ve bölgem adına sizlere şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Trakya ve Çanakkale İlleri Oda/Borsaları Müşterek Toplantısı GerçekleştirildiTrakya ve Çanakkale İlleri Oda/Borsaları Müşterek Toplantısı GerçekleştirildiTrakya ve Çanakkale İlleri Oda/Borsaları Müşterek Toplantısı GerçekleştirildiTrakya ve Çanakkale İlleri Oda/Borsaları Müşterek Toplantısı Gerçekleştirildi
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 7
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 10890
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11046