USD Alış: 5.4506 | USD Satış: 5.4725 | Euro Alış: 6.1861 | Euro Satış: 6.2109

TTSO Başkanı Cengiz Günay, Nefes Kredisi İle Tekirdağ’ın Büyüme Yolculuğuna Yeni Bir Soluk Geliyor.


04.04.2018

TTSO Başkanı Cengiz Günay, “Nefes Kredisi İle Tekirdağ’ın Büyüme Yolculuğuna Yeni Bir Soluk Geliyor.”

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,  Nefes Kredisi'ne ilişkin, "Buradaki esas amaç, durağan dönemlerde ekonomiye katkı sağlamaktır. Katalizör görevi yapacak bu kredilerle ekonominin canlandırılması hedeflenmektedir." dedi.

Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu ve banka yöneticilerinin katılımıyla Tekirdağ TSO'da düzenlenen "Nefes Kredisi" basın açıklaması toplantısında, geçen yıl Nefes Kredisi kapsamında Tekirdağ iş dünyasına 35 milyon lirayı aşan katkıda bulunulduğunu söyledi.

Başkan Günay, "Nefes Kredisi aslında odalarımızın üzerinde bulunan paraların bankalara yatırılması suretiyle bankalardan daha fazla kredi imkânı sağlanmasıdır. Odamızda ilk etapta 47.5 milyon liranın üzerinde kredi kullandıracağız. Önümüzdeki süreçte bu miktar ihtiyaç olması halinde arttırılacaktır. İnanıyoruz ki bu kredi üyelerimize rahat bir nefes aldıracaktır." diye konuştu.

Nefes Kredisi'nin en önemli özelliğinin, faizlerin düşüklüğü olduğunu vurgulayan Günay, hem bankaların hem de odaların özveride bulunduğunu ifade etti. Günay açıklamasının devamında, Nefes Kredisi'nin ilk 6 ayının ödemesiz (ilk 6 ay sadece faiz ödenecektir) olduğuna işaret ederek, "Buradaki aylık 0,99, yıllık 11,88'lik bir faiz olacak. İlk 6 ayı ödemesiz (ilk 6 ay sadece faiz ödemesi yapılacaktır), devamında bir yıl vadeli kredidir. Bu kredi ilk çıktığında geçen yıl olduğu gibi bir yıl 12 eşit taksitliydi ancak oda başkanları olarak Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Tobb Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan ilk 6 ayının ödemesiz olmasını talep ettik. Sonuçta uygulama o şekilde oldu. Kredi azami limiti de 200 bin lira olarak belirlendi." değerlendirmesinde bulundu.

 

Tekirdağ'da 4 bankanın bu özveriye katıldığını kaydeden Başkan Günay, "Bankalar da kar etmeyecek şekilde krediye girdiler. Türkiye’de üyelerine en fazla finansman desteği sağlayan kurumlardan biri olarak firmalarımızın büyüme yolculuğuna Nefes Kredisi ile katkı sunmaya devam ediyoruz. Uygun faiz ve ödeme koşulları ile bugün bir kez daha hizmete sunduğumuz Nefes Kredisi’nden üyelerimiz Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Denizbank aracılığıyla yararlanabilirler. Özel sektörün gücüne güç katan, desteklerinden ötürü başta Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci ve ilgili Bakanlarımıza, Tobb Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na  şükranlarımızı sunuyoruz.”

 

 

 

 

TTSO Başkanı Cengiz Günay, Nefes Kredisi İle Tekirdağ’ın Büyüme Yolculuğuna Yeni Bir Soluk Geliyor.TTSO Başkanı Cengiz Günay, Nefes Kredisi İle Tekirdağ’ın Büyüme Yolculuğuna Yeni Bir Soluk Geliyor.TTSO Başkanı Cengiz Günay, Nefes Kredisi İle Tekirdağ’ın Büyüme Yolculuğuna Yeni Bir Soluk Geliyor.
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 47
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 10216
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 37450
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 38300