USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Üyelerimiz ve şehrimiz için 2021 yılında da azimle çalışmaya devam edeceğiz


30.12.2020

Üyelerimiz ve şehrimiz için 2021 yılında da azimle çalışmaya devam edeceğiz

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası 2020 yılının son meclis toplantısını dijital ortamda gerçekleştirdi. Meclis Başkanı Hakan Şık Başkanlığında video konferans yöntemiyle yapılan toplantıya Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Disiplin Kurulu Başkanı ve Komite Başkanları katılım sağladı.

Meclis Başkanı Hakan Şık yaptığı açılış konuşmasında, “Değerli Meclis Üyeleri, 2020 yılının son meclis toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Sizleri Meclis Divanı adına saygıyla selamlıyorum. Gerçekleştireceğimiz toplantımızın şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, yeni yılınızı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Yılın son meclis toplantısında bir konuşma yapan Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, oda faaliyetleri ve ekonominin yanı sıra gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. Günay konuşmasının devamında, “Normal zamanda her yeni yıl bir ümit ve heyecan yaratır; maalesef normal bir zamanda değiliz. Pandemi can kaybına, sağlık kaybına, iş kaybına ve moral kaybına neden olmaya devam etmektedir. Tüm bunlara rağmen ümitli olmalı, topluma ümit ve güven vermeliyiz. Bu yıl dünyanın kahramanları sağlık çalışanlarıdır ve aşı geliştiren bilim adamlarıdır.

Her yılın sonunda yılın değerlendirmesini yapar ve gelecek yıl için beklentilerimizi paylaşırız. Bu sene ekonomiyle birlikte her alanda zor ve adaletsiz bir yıl oldu. Dünya genelinde her sektör pandemiden farklı etkilendi. Bu yıl bir kredi patlaması yaşadık. Süreç içerisinde en fazla kayıp yaşayan hizmet sektörü ile birlikte restoran, kafe vb. işletmeler olmuştur. Her sektörden üyelerimizle, komitelerimiz aracılığı ile yaşanan sıkıntı ve sorunların taleplerini alarak ilgili makamlara ilettik ve takibi/sonuçlanması konusunda çok hassas davrandık.

Son dönemde gündemde olan başka bir konu da online satış platformlarının yüksek komisyonları. E-ticarette ve online yiyecek ticaretinde büyük şirketlerin komisyonları %25’e kadar çıkmaktadır. Bazı şirketler bu dönemde küçük işletmelere destek için komisyonlarını azaltsalar da genel sorun devam etmektedir.

Pandemiye rağmen ekonominin çok küçülmemiş olması olumlu bir sonuçtur. Kredi dopingi sayesinde büyümede dünyada ilk sıralardayız. Diğer yandan ihracat ve turizmde 2021 yılının daha iyi olmasını bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız 2021’in demokrasi ve ekonomi reformları yılı olacağını açıklamıştır. Bu alanlarda somut adımlar atılacağını ümit ediyorum.

2021’in her durumda 2020’den daha iyi olacağına inanıyorum. Elbette bir süre daha pandemi etkisi devam edecektir. Dolayısıyla önlemleri ihmal etmemeli, harfiyen uymalı ve uygulamalıyız.

Gerek ekonomik gerekse sosyal açıdan olumsuzluklarla dolu bir yılı geride bırakarak, kayıpları telafi etme adına 2021 yılından umutluyuz. Meclis ve yönetim kurulu üyelerimizle, komitelerimizle ve çalışma arkadaşlarımla 2021 yılında da üyelerimiz ve şehrimiz için azimle çalışmaya, projeler üretmeye devam edeceğiz. Dilerim; hepimizin çalışmalarının, beklentilerinin karşılık bulduğu bir yıl olur. Tekirdağ’ın sahip olduğu potansiyelin ekonomik değerini bulduğu, refah seviyemizin yükseldiği bir yıl olmasını diliyor, 2021’in en başta sağlık, mutluluk, huzur ve bol kazançlar getirmesini temenni ederek yeni yılınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.” dedi.

Toplantı, yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması-müzakereye açılması ve ibrası, 2020 Kasım ayı mizanı ile gelir-gider bütçesi fiili durum raporlarının okunması-müzakereye açılması ve ibrası, 2021 yılı gelir-gider bütçesi ile ilgili hesapları inceleme komisyonu kararının okunması ve 2021 yılı gelir-gider bütçesinin onaylanması, dilek ve temenniler kısmından sonra sona erdi.

Üyelerimiz ve şehrimiz için 2021 yılında da azimle çalışmaya devam edeceğizÜyelerimiz ve şehrimiz için 2021 yılında da azimle çalışmaya devam edeceğizÜyelerimiz ve şehrimiz için 2021 yılında da azimle çalışmaya devam edeceğizÜyelerimiz ve şehrimiz için 2021 yılında da azimle çalışmaya devam edeceğizÜyelerimiz ve şehrimiz için 2021 yılında da azimle çalışmaya devam edeceğiz
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 2
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 10885
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11041