USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Avrupa Atık Azaltım Haftası HK.


14.09.2022

Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB) Türkiye Koordinatörü olduğu, Avrupa Atık Azaltım Haftası (European Week for Waste Reduction – EWWR) girişiminin bu yılki etkinlikleri 19-27 Kasım 2022 tarihlerinde “Atığın Modası Geçti” teması ile gerçekleştirilecektir.

Atık azaltma, malzemelerin yeniden kullanımı ve maddesel geri dönüşüm stratejileri hakkında farkındalık oluşturmayı 2009’dan beri temel amaç edinen EWWR, atık yönetimi kapsamında üç temel faaliyet temasına (Azaltma-Yeniden Kullanma-Geri Dönüştürme) odaklanmaktadır.  Avrupa Atık Azaltma Haftası, bir hafta boyunca sürdürülebilir kaynak ve atık yönetimi hakkında bilinçlendirme eylemlerinin uygulanmasını teşvik etmeyi amaçlayan bir girişimdir. Belediyeler, kamu kurumları, atık yönetim şirketleri, özel şirketler, sivil toplum örgütleri, okullar ve üniversitelerin yanı sıra vatandaşlar da bireysel olarak EWWR'ye katılabilirler.

Türkiye’den projeye yönelik tüm başvurular MBB koordinasyonuyla kabul edilecek olup başvuru aşamasında ihtiyaç duyulacak Türkçe bilgilere ve kayıt için yönlendirmeye http://www.marmara.gov.tr/ewwr2022 internet sitesinden erişilmektedir. Belediyeler ve ilgili tüm başvuru sahipleri kayıt olduktan sonra, projelerinin söz konusu sisteme İngilizce olarak girişini sağlayabileceklerdir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla, 

Aynur YENİPAZARLI

Genel Sekreter

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 54
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1689
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 9125
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 9414