USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı'nın Açılışı Gerçekleşti


07.10.2021

Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla açıldı.
Yönetim Kurulu Başkanımız Cengiz Günay açılışa iştirak etti.
Hisarcıklıoğlu açılışta yaptığı konuşmada, Güney Marmara’nın en büyük tanıtım etkinliğine imza attıklarını belirterek, “Fuarlar, üretimin, emeğin vitrinidir. Fuarlar sayesinde, üreticinin ve ürünün reklamını yapıyorsunuz. Üreticiyi ve müşteriyi bir araya getiriyorsunuz. Hem malımızı hem de kültürümüzü tanıtıyorsunuz. Milli değerlerimize sahip çıkıyorsunuz” dedi.
 
Çanakkale’nin, Türkiye’yi doyuran illerden biri olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “8 tescilli coğrafi işaretle de değerlerinize sahip çıkıyorsunuz. Türkiye’nin AB’de tescilli 7 coğrafi işaretinden biri olan Bayramiç Beyazı da yine bu toprakların bir ürünü” ifadelerini kullandı. 
 
Gıda, tarım ve hayvancılığın, pandemi döneminde önemini bir kez daha gösterdiğini vurgulayan TOBB Başkanı, “Dünya değişiyor, teknoloji gelişiyor. Gelişen bu teknolojiyi üretim ve ticaret süreçlerinde kullanmayı aman ihmal etmeyin. Yerel kalkınmanın, şehirlerimizi zenginleştirmenin yolu da budur. Önce tanıtım ve sonra markalaşma” dedi.
 
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 7
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 6039
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 26862
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 27678