USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

II. Bansko Türkiye-Bulgaristan Zirvesi Hk.


12.05.2023

SAYIN ÜYEMİZ, 

Bulgar - Türk Ticaret ve Sanayi Odası'ndan gönderilen yazıda;

"Geçtiğimiz yıl Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD), T.C. Sofya Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği, Bulgaristan KOBİ Ajansı, Bulgaristan Yatırım Ajansı, DEİK Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi iş birliğiyle 10-11 Haziran tarihlerinde Bulgaristan'ın Bansko şehrinde I. Bansko Türkiye-Bulgaristan Zirvesi gerçekleştirilmişti.

Bu yıl BULTİŞAD (Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası), T.C. Sofya Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği, DEİK Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Bulgaristan KOBİ Ajansı, Bulgaristan Yatırım Ajansı iş birliği ile 9-10 Haziran 2023 tarihlerinde II. Bansko Türkiye-Bulgaristan Zirvesi düzenlenecektir.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen ve iki ülkeden 100’den fazla firmanın katılım sağladığı program kapsamında başarılı eşleştirmelerin gerçekleştirildiği ve geçen süre zarfında Zirve’nin “Made İn Türkiye” imajına pozitif katkılar sağlayarak olumlu geri dönüşlerin alındığı müşahede edilmiştir.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek Zirve için Bulgar firmaların ilettiği taleplerin yoğun olduğu otomotiv yedek parçaları, inşaat ve yapı malzemeleri, metal, makina, kağıt, mobilya, enerji, ambalaj, gıda, IT, danışmanlık, tekstil, sağlık, kimya-kozmetik, plastik eşya, iklimlendirme, turizm vs. sektörlerde faaliyet gösteren Odanız üyeleri firmalara iletilmesinde fayda mütalaa edilmektedir." denilmektedir.

Bilgilerinize sunarız
Saygılarımızla
Aynur YENİPAZARLI
Genel Sekreter

 

NOT: Katılımcıların Втори Българо-Турски бизнес форум в Банско, 10 юни 2023/ 2nd Bulgarian-Turkish business forum in Bansko, 10 June 2023 (google.com) sayfasındaki kayıt formunu 2 Haziran 2023 tarihine kadar doldurmaları rica olunur.

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 50
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1616
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 9052
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 9341