USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

İmalat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize yönelik KOBİGEL - KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI toplantısı Kurumumuzda Gerçekleşti


05.01.2023

Odamız ev sahipliği ve KOSGEB işbirliğinde imalat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize yönelik "KOBİGEL - KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI" bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 
Gerçekleşen toplantıya Başkanımız Cengiz Günay, KOSGEB Tekirdağ Müdürü Ceyhan Bahadır Karataş, Genel Sekreterimiz Aynur Yenipazarlı ve imalat sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda üyemiz katılım sağladı.
 

Başkanımız Cengiz Günay toplantıda yaptığı açıklamada; "Bugün önemli bir bilgilendirme için bir aradayız. Yenilikçi, teknolojik ve katma değeri yüksek bir ürün üreten, bu ürünü uluslararası pazarlara taşımak isteyen ve ihracat odaklı çalışan KOBİ’lerimize KOSGEB tarafından sağlanan “KOBİGEL – KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI PROJE TEKLİF ÇAĞRILARI” hakkında birazdan konunun uzmanları tarafından gerekli sunumlar yapılacak. KOSGEB, 2019 yılından bu yana imalatçı KOBİ’lere yönelik olarak çıktığı “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” başlıklı çağrıların hem kapsamını genişletti hem de destek üst limitlerini arttırdı.Daha önce işletme başına 1 milyon lira olan üst limit, dijitalleşme için 2 milyona çıkartılmıştır. Yeni ilave edilen rekabetçilik ve verimlilik başlığı için de destek üst limiti 1 buçuk milyon lira olarak belirlendiğini biliyoruz. Çağrılar kapsamında sağlanan geri ödemesiz destekler personel giderlerini, geri ödemeli destekler ise makine, teçhizat ve hizmet alımı giderlerini de kapsamaktadır.Çağrının diğer ayağında ise imalatçı KOBİ’lerin rekabetçiliklerinin ve verimliliklerinin arttırılması hedefleniyor. Bu çağrı kapsamında makine-teçhizat alımları desteklenecektir. İmalatçı küçük ve orta ölçekli işletmelerin başvurabilecekleri çağrıda, personel, yazılım ve hizmet alımları giderleri de destek kapsamında olacak. İşletmeler, toplam 1 buçuk milyon TL'ye kadar destekten faydalanabilecekler. Şartları sağlayan üyelerimiz, 11 Ocak 2023’e kadar açık olan çağrılara başvurabilecektir.Ben sözlerimi daha da uzatmamak adına KOSGEB İl Müdürümüze, KOSGEB Yetkililerine ve siz değerli katılımcılarımıza teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum." Dedi.

Son başvuru tarihi 11 Ocak 2023 olan proje çağrısına ilişkin bilgilendirme sunumları yapılarak soru-cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi. Sunuma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 
KOSGEB - KOBİGEL SUNUM
İmalat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize yönelik KOBİGEL - KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI toplantısı Kurumumuzda Gerçekleştiİmalat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize yönelik KOBİGEL - KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI toplantısı Kurumumuzda Gerçekleştiİmalat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize yönelik KOBİGEL - KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI toplantısı Kurumumuzda Gerçekleştiİmalat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize yönelik KOBİGEL - KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI toplantısı Kurumumuzda Gerçekleştiİmalat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize yönelik KOBİGEL - KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI toplantısı Kurumumuzda Gerçekleşti
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 18
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 12101
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 59159
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 60081