USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Irak İlaç İhalesi


17.05.2022

Sayın Üyemiz;

T.C. Ticaret Bakanlığından alınan bir yazıda, Erbil Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğinden alınan bir yazıya atıfla, IKBY tarafından bir ilaç alım ihalesinin düzenlenmesinin planlandığı, buna ilişkin bir çalışmanın yürütüldüğü ve süreç içerisinde potansiyel tedarikçilerle bağ kurma arayışı içerisinde olunduğu bildirilmektedir.

Bu çerçevede, Irak'ın Erbil, Duhok ve Süleymaniye illerinden oluşan IKB'de ilk aşamada yapılan çalışmaya göre Ek-1'de belirtilen ürünler ve miktarlarda ilaca ihtiyaç duyulduğu, ilaç alımının söz konusu iller için ilk defa merkezi bir şekilde yapılacağı, ihale duyurusunun Temmuz ayında yapılmasının planlandığı, ilgi duyan firmaların konu ile ilgili olarak aşağıda belirtilen kişi/kurum ile irtibata geçebileceği belirtilmektedir.

Öte yandan, firmaların ilgili IKBY yetkilileri ile yapacakları görüşmelerde teknik bilgi paylaşımı ve ticari konularda ihtiyatlı hareket etmesi, süreç içerisinde Erbil Ticaret Ataşeliği ile temas halinde bulunması, daha evvel IKBY hükümeti ile alacak sorunları yaşayan firmaların da mevcut olduğu göz önünde bulundurularak sürecin ilerleyen aşamalarında mümkün mertebe peşin ödeme yönteminin tercih edilmesi önem arz etmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Aynur YENİPAZARLI

Genel Sekreter

Ek: KRG Medicine Procurement Estimated Requirements 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 0
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 3466
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 17204
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 17626