USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Moldova Cumhuriyeti ve Tekirdağ İş Dünyası Mevcut Ekonomik ve Yatırım Olanakları İş Birliği Toplantısı dijital ortamda gerçekleştirildi


08.06.2021

Moldova Cumhuriyeti ve Tekirdağ İş Dünyası Mevcut Ekonomik ve Yatırım Olanakları İş Birliği Toplantısı dijital ortamda gerçekleştirildi

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ev sahipliğinde, Moldova Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği işbirliğinde gerçekleştirilen Moldova Cumhuriyeti ve Tekirdağ İş Dünyası Mevcut Ekonomik ve Yatırım Olanakları İş Birliği Toplantısı dijital ortamda çevrimiçi olarak yapıldı. Gerçekleşen toplantıya Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Moldova Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Dmitri Croitor ve üyelerimiz katılım sağladı.

Başkanımız Günay yaptığı açılış konuşmasında, “Odamız ev sahipliğinde, Moldova Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Moldova Cumhuriyeti ve Tekirdağ İş Dünyası Mevcut Ekonomik ve Yatırım Olanakları İş Birliği Toplantısı’na hoş geldiniz. Sizleri şahsım ve kurumum adına saygıyla selamlıyorum.

Değerli katılımcılar, şehrimiz hakkında kısa bir bilgi verecek olursam; Tekirdağ, konumu itibarı ile İstanbul’a ve Avrupa’ya yakınlığı ile oldukça cazip yatırım imkânları sunmaktadır. Tekirdağ, Trakya’nın sosyal, kültürel, ekonomik anlamda gelişmiş; denize 135 km kıyısı olan, bir milyondan fazla nüfusu barındıran önemli bir kenttir. İl Genelinde 13 Organize Sanayi Bölgesi ve 1 Avrupa Serbest Bölgesi ile Türkiye genelinde tüm gelişmişlik endekslerinde ya başlarda ya da iller arasında ilk on kentten biridir.

Tekirdağ’ı dört ana sektör başlığı altında inceleyebiliriz; Tarım ve Hayvancılık, Hizmet Sektörü, Sanayi Üretimi ve Lojistik Sektörü. Bunların yanı sıra üyelerimizin dünya ile rekabette avantajlı tarafta yer almaları için çalışmalarımız ve projelerimiz devam etmektedir.

Kıymetli katılımcılar, Türkiye ile Moldova arasındaki stratejik ortaklığın pekişmesi ve ekonomik işbirliğimizin artması için bugünkü toplantımız büyük önem taşımakta. Bu kapsamda yatırımların yapılması ve ticaret cirolarının artırılması bu hedefe ulaşmada en önemli unsurlar olacaktır. Ben sözlerimi daha da uzatmamak adına başta Büyükelçimiz Dmitri Croitor’a, Büyükelçilik çalışanlarına, üyelerimize ve tüm katılımcılara teşekkür ediyor, verimli bir toplantı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmaların sonrasında Büyükelçi Dmitri Croitor tarafından Moldova Cumhuriyeti’nin ticari ve ekonomik potansiyeli ile yatırım işbirliği olanakları hakkında sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından soru cevap bölümü ile toplantı sona erdi.

Moldova Cumhuriyeti ve Tekirdağ İş Dünyası Mevcut Ekonomik ve Yatırım Olanakları İş Birliği Toplantısı dijital ortamda gerçekleştirildiMoldova Cumhuriyeti ve Tekirdağ İş Dünyası Mevcut Ekonomik ve Yatırım Olanakları İş Birliği Toplantısı dijital ortamda gerçekleştirildiMoldova Cumhuriyeti ve Tekirdağ İş Dünyası Mevcut Ekonomik ve Yatırım Olanakları İş Birliği Toplantısı dijital ortamda gerçekleştirildiMoldova Cumhuriyeti ve Tekirdağ İş Dünyası Mevcut Ekonomik ve Yatırım Olanakları İş Birliği Toplantısı dijital ortamda gerçekleştirildiMoldova Cumhuriyeti ve Tekirdağ İş Dünyası Mevcut Ekonomik ve Yatırım Olanakları İş Birliği Toplantısı dijital ortamda gerçekleştirildiMoldova Cumhuriyeti ve Tekirdağ İş Dünyası Mevcut Ekonomik ve Yatırım Olanakları İş Birliği Toplantısı dijital ortamda gerçekleştirildiMoldova Cumhuriyeti ve Tekirdağ İş Dünyası Mevcut Ekonomik ve Yatırım Olanakları İş Birliği Toplantısı dijital ortamda gerçekleştirildi
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 2
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 4618
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 19053
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 20053