USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Tekirdağ Valimiz Sn. Aziz Yıldırım Başkanlığında Deprem Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi


23.02.2023

Tekirdağ Valimiz Sn. Aziz Yıldırım Başkanlığında "Deprem Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.
Yönetim Kurulu Başkanımız, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay'ın iştirak ettiği toplantıya;

Toplantıya Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Vali Yardımcıları Asalet Karabulut, Murat Eren, Kaan Peker, Osman Abdullah Günaydın, ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ahmet Çetin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kurum müdürleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, Ticaret Borsası Başkanı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Yıldırım; “Bildiğiniz gibi Türkiyemiz büyük bir depremle karşılaştı. 10 ilimiz bu depreme bizzat maruz kaldı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ne kadar çok birbirine bağlı olduğunun bir göstergesi olarak da geriye kalan 71 vilayetten 10 ilimize yardım kampanyaları yapıldı. Hala da devam ediyor. Bu yardımlar gördüğümüz kadarıyla bir müddet daha devam edecek.

Oradaki vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek için bizler burada elbirliğiyle sizlerle birlikte gayret sarf edeceğiz. İhtiyaç olan yardımlar toplanacak oralara göndereceğiz. Oraya gidip çalışan arkadaşlarımız var. Şuanda 1900’ün üzerinde personelimiz halen orada görev yapmakta.

Malzeme konusunda ise Tekirdağ üzerine düşeni çok iyi bir şekilde yaptı. Örnek oldu, çok sayıda gerekli malzemeler toplandı. İş makinaları, konteynırlar, tırlarla gönderdiğimiz diğer malzemeler hakikaten takdire şayan. Ben sizin huzurunuzda tüm Tekirdağlılara teşekkür ediyorum, minnetlerimi sunuyorum. Bu çok önemli bir faaliyet.

Bununla da kalınmadı yaklaşık 6600 kişi Tekirdağ’a geldi. Gelenler çoğunlukla yakınlarının, arkadaşlarının ya da akrabalarının yanında kalıyorlar. Diğer vatandaşlarımız ise kamu misafirhanelerinde ya da Büyükşehir Belediyemizin sağladığı otellerde kalıyorlar.

Tüm kaymakamlarımıza talimat verdik. Adreslerini tespit edebildiğimiz bütün depremzede misafirlerimizin ihtiyaçları olup olmadığını tespit ediyorlar. Depremzedelerin birtakım sağlık sorunları olabilir. Bunların tespitine çalışıyoruz.

Ardından toplantıda AFAD İl Müdür V. Serap Cömertoğlu tarafından deprem anından günümüze kadar yapılan yardımlar ve kurumların yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Akabinde deprem bölgesine giden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, deprem bölgesinde tanık olduklarını anlattılar ve deprem bölgesinde yaptıkları yardımlar hakkında bilgiler verdiler.

Sonrasında önümüzdeki günlerde afet bölgesine yapılacak yardımlar hakkında istişarelerde bulunuldu. Görüş ve önerilerin sunulmasının ardından toplantı sona erdi.

Tekirdağ Valimiz Sn. Aziz Yıldırım Başkanlığında Deprem Değerlendirme Toplantısı GerçekleştirildiTekirdağ Valimiz Sn. Aziz Yıldırım Başkanlığında Deprem Değerlendirme Toplantısı GerçekleştirildiTekirdağ Valimiz Sn. Aziz Yıldırım Başkanlığında Deprem Değerlendirme Toplantısı GerçekleştirildiTekirdağ Valimiz Sn. Aziz Yıldırım Başkanlığında Deprem Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 24
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 3126
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 3126
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 3126