USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TOBB Türkiye İçecek Sanayi Meclisi Toplantısı


11.03.2021

TOBB Türkiye İçecek Sanayi Meclisi Toplantısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye İçecek Sanayi Meclisi Toplantısı Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay başkanlığında Moldova Büyükelçisi Dmitri Croitor, Meclis Başkanı Ozan Diren ve sektör temsilcilerinin de katılımıyla dijital ortamda video konferans yöntemiyle toplandı.

Toplantının açılış konuşmalarını yapan Başkan Günay, “ Türkiye İçecek Sanayi Meclisinin Değerli Meclis Başkanı- Meclis Üyeleri, sizleri şahsım ve TOBB Yönetim Kurulu adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sizlere Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını iletmek isterim.

Malumunuz olduğu üzere 30 Haziran 2020 tarihinde Meclis Başkanlık Divanı seçimini gerçekleştirdik. Yeni çalışma döneminin hepinize hayırlı olmasını diliyorum. Pandemi ile beraber daha önce eşi benzeri görülmemiş bir duruma şahitlik ediyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgınla karşı karşıyayız. Bizler de TOBB olarak sürecin başından beri Oda Borsalarımız ve Sektör Meclislerimizden gelen talepleri derleyerek Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde ilgili Bakanlıklara ilettik.

Bu kapsamda, 28 Kasım 2020 tarihinde videokonferans yöntemiyle Bakanlarımızın ve Meclis Başkanlarımızın katılımı ile gerçekleştirilen Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’nda da sektörümüzün öncelikli ve çözüm bekleyen sorunları ilgili Bürokratlara iletilmiştir. Bu süreçten sermaye piyasaları olumsuz etkilenmese de, normalleşme sürecinde sektör olarak üzerinize düşen görevi yapacağınıza olan inancımı bir kez hatırlatarak Meclis Başkanı Ozan Diren’e sözü kendilerine takdim ederim.” dedi.

Başkan Günay’ın konuşmasının ardından Moldova Büyükelçisi Dmitri Croitor, Türkiye ile Yatırım Fırsatları ve İşbirliği Olanakları hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Sunumun ardından sektörle ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

 

 

TOBB Türkiye İçecek Sanayi Meclisi ToplantısıTOBB Türkiye İçecek Sanayi Meclisi ToplantısıTOBB Türkiye İçecek Sanayi Meclisi ToplantısıTOBB Türkiye İçecek Sanayi Meclisi ToplantısıTOBB Türkiye İçecek Sanayi Meclisi Toplantısı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 31
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 4161
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 17462
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 17868